Hakkımda

Kimim;

Adım Burak Reis Yavuz. Aklım, fikrim, vicdanım hür bir insanım. Kuleli Askeri Lisesi 149. Dönem ve İTÜ Denizcilik Fakültesi (Yüksek Denizcilik Okulu) Gv.2000 mezunuyum.

Boş zamanlarımda (hobi olarak) fotoğraf çekiyorum, araba ve web teknolojilerine kafa yoruyorum. Fotoğraf üzerine herhangi bir eğitim almadım. Sanatsal olarak ta pek anlamamakla beraber, internetten oku oku teknik olarak bayağı bir şey öğrendim.

Web sitesi yapma işi ise tamamen keyfi. Zihni çok boş bırakmamak, beyne problemler çözdürmek lazım ki zihinsel dinçliği sağlayalım diye okumuştum bir yerde. Sudoku çözmek te çok güzel ama bir türlü ısınamadım, ve bu web sitesi yapma işiyle uğraşmaya başladım.

Burakreis.com'u hayata geçirmemde;


isteklerim ağır bastı. Aklıma takılan bir şeyi internette bulmak, öğrenmek çok hoşuma gitti ve ben de bu bilgi akış sisteminin bir parçası olmak istedim. Ne fotoğraf, ne de web konusunda çok yeterli değilim, ama yeterli olmak ta değil niyetim. Yaşlanınca beni oyalayacak bir hobim olsun yeter. Yazılarımda Türkçe'ye dikkat etmeye çalışıyorum.

"Boğazda kahve qeyfi" diye yazıp yediğini, içtiğini paylaşan görgü eksikliği olan insan fazlalığından "twitır mvitır", "feys, meys" gibi ortamları aktif olarak kullanmıyorum. Bunlar yerine haberleşme için e-posta tercih ediyorum. Bir de ICQ kullanıyorum (UIN: 7507922). Arada bir de 500px ve Fotoiz'e fotoğraf yüklüyorum.

Ben Ufakken;

Doğduktan sonra göbek bağım denizle buluşmuş (Karadeniz – Ereğli). Aynı okuldan mezun babam (Burhan Yavuz – YDO / Mk.75), annem (Belma Yavuz) ve ben bir süre ailece “General Zeki Doğan” gemisiyle dolaşmışız denizlerde.Böylece denizle ilk tanışmam, 2 yaşındayken gemiyle sefere çıkmamla olmuş. Bir nevi doğuştan denizciyim de denebilir (O zamandan beri de camiamızın içerisindeyim). Daha sonra Yüksek Denizcilik Okulu’ndan (İTÜ Denizcilik Fakültesi – Güverte) mezuniyetimle, denizle doğuştan kesilen sözümüz nikaha dönüşmüş.

Şu anda ise Türk Boğazları'nda Kılavuz Kaptanlık yapıyorum.

Albümümden bazı fotoğraflar için tıklayın.

Uğraştığım diğer websiteleri;